11 May Vienos dienos gamtos ekspedicijos
Taip laukti gyvi susitikimai ir gamtos tyrimai ! Visus vaikus neabejingus gamtai ir žygiams kviečiame vasarą keliauti kartu su „Giliuko laboratorija“. Kiekvieną mėnesį keliausime traukiniu į gražiausius Lietuvos kaimus. Tirsime vabzdžius, augalus, miškus, vandens telkinius ir žygiuosime. Išsirinkite programą, tinkamiausią datą ir registruokitės.
Ekspedicijos kaina 30 eurų (su NVŠ krepšeliu 15 Eur). Į kainą įskaičiuotos visos išlaidos: edukacinė veikla, traukinio bilietai, priemonės tyrimams atlikti.
Zervynos (Birželio 17, 21,) „Neatpažintas vabzdžių pasaulis“
Išvykstame 10:20
Grįžtame 18:57
Zervynos – etnografinis gatvinis kaimas Varėnos rajone. Kaimas įsikūręs Dzūkijos miškų smėlėtuose skynimuose, prie Ūlos ir Pavilnio upelio pakrančių. Traukiniu atvykę iki Zervynų gamtos takeliais žygiuosime prie Mekšrinio ežero poilsiavietės. Poilsiavietėje ieškosime vabzdžių, drugelių. Mokysimės juos pažinti ir tirsime jų gyvenamąją aplinką. Jeigu bus karšta diena atsigaivinsime Ūlos upėje ir Mekšrinio ežere. Po visų tyrimų kepsime dešreles, zefyrus ir susirengsime neužmirštamą pikniką.
Marcinkonys (Liepos 8, 20 ) „Žalioji gamta“
Išvykstame 10:20
Grįžtame 18:57
Šį kartą keliausime į Dzūkijos kraštą ir aplankysime Marcinkonių kaimą. Šis kaimas yra įsikūręs Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje , todėl žygiuodami pažintiniais takais galėsime pasigrožėti ypatingais gamtos vaizdais. Sudalyvausime Dzūkijos nacionalinio parko mokyklos edukacinėje pamokoje “Visada žalia pušis”. Stebėsime ir tirsime skirtingo amžiaus pušis, kankorėžius, tirsime genio kalvę ir ieškosime miške genio uokso. Parko teritorijoje auga smėlingiesiems slėniams būdingi augalai. Todėl bus labai smagu tyrinėti ne tik medžius, bet ir labai retus augalus.
Radę laisvą minutę būtinai pažaisime ir pašėlsime Dzūkijos miškuose ir atsigaivinsime Skroblaus upelyje.
Pamerkiai (Rugpjūčio 25, 26) „Miško takais…“
Išvykstame 10:20
Grįžtame 18:57
Pamerkiai tai senovę menantis ir abipus Merkio upės išsidėstęs kaimas. Brandų Pamerkių kaimo amžių rodo dar iki šių dienų kai kuriose sodybose išlikę senoviniai svirnai, daržinės, paprastos kaimiškos pirkios. Siauri ir vingiuoti kaimo keliukai (tarytum miesto senamiestyje) veda iki prieš metus naujai atstatyto pėsčiųjų tilto per upę. Pamerkių miškai turtingi grybų ir uogų gausa, kurių rinkimas tikrai nudžiugins mažuosius turistus.
Miškuose mokysimės pažinti miško ženklus, ieškosime žvėrelių pėdsakų, tirsime augmeniją. Na o pavargę atsigaivinsime Merkio upėje ir surengsime smagų pikniką.
Tikimės nuostabus gamtovaizdis, tyro oro ir miško gėrybių gausa nudžiugins mažuosius tyrinėtojus.
REGISTRACIJA
https://forms.gle/jKNHfw3MkfEqDitG7