Ar mėgsti tyrinėti gamtą ir įvairius cheminius bandymus?
O gal patinka konstruoti ir modeliuoti?
Ateik tavęs laukia įdomus mokslo pasaulis!

Kas yra STEAM?

STEM – tai ugdymo programa, pavadinta angliška santrumpa, žyminčia gamtos mokslų (angl. Science), technologijų (angl. Technology), inžinerijos (angl. Engineering) ir matematikos (ang. Mathematics) sritis. STEM ugdymo programa integruoja keturis mokomuosius dalykus ir leidžia moksleiviams sužinoti, kaip jie taikomi mūsų kasdieniame gyvenime. STEM skirta parodyti moksleiviams, kaip mokslines žinias galima pritaikyti sprendžiant realias problemas.

STEAM – tai menų (angl. Arts) srities integravimas į STEM ugdymo programą. STEAM „menai“ – tai laisvieji menai, dailė, muzika, dizainas ir kalbų menas. STEM ir STEAM programos skiriasi tuo, kad STEM pagrindinis dėmesys yra gamtos mokslų ir matematikos sąvokos, o STEAM dėmesį skiria šioms sąvokoms pasitelkdama kūrybinį procesą.

Apie mus

„Giliuko laboratorija“, tai STEAM moksliniai  edukaciniai užsiėmimai skirti pradinių klasių mokiniams. Veiklos apima gamtos mokslus, technologijas, matematiką, inžineriją ir dizainą. Integruotos ugdymo programos dėka vaikai pažįstą ir tiria juos supantį pasaulį ir artimiausią aplinką. Mokiniai  tyrinėdami, eksperimentuodami atlikdami bandymus ir projektuodami įgija praktinės patirties, sužadinama jų vaizduotė, skatinamas kūrybiškumas, logiškas mąstymas ir mokymasis.

Edukaciniai užsiėmimai organizuojami tiek formalioje, tiek ir neformalioje veikloje. Laboratorijoje dirba profesionalių mokytojų komanda, kurie savo žiniomis ir patirtimi dalinasi su moksleiviais visoje Lietuvoje.

sumazinta 1

„Giliuko laboratorijos“ vadovė

 Neringa Banevičienė

STEAM programos svarba vaikams

Sužadinamas kūrybiškumas ir vaizduotė. STEAM ugdymo programa skatina moksleivių netradicinį mąstymą. Moksleiviai turi galimybę kurti, projektuoti, eksperimentuoti ir išrasti. Daugelis modelių konstruojami iš kasdieninių medžiagų, tad mosleiviams tenka pasukti galvą, kaip tinkamai sujungti detales.

Kantrybės ugdymas. Šiuokaikiniams vaikams labai trūksta kantrybės, jie nori kuo greičiau pasiekti rezultatų. Jeigu nepavyksta, susinervina ir imasis kitos veiklos. STEAM pamokų metu vaikams nuo pat pradžių skiepijama, kad norint pasiekti rezultatų reikia įdėti pastangų ir nepasiduoti. O svarbiausia spręsti problemą.

Praktinis ir įgūdžiais paremtas ugdymas . STEAM pamokos yra praktinės ir paremtos įgūdžiais. Jų metu moksleiviai turi savarankiškai kurti, rinkti duomenis ar informaciją ir atlikti skirtingus eksperimentus. Patirtinis mokymasis praktinių užduočių metu leidžia duomenis ir sąvokas pritaikyti realiame pasaulyje. Toks mokymo būdas leidžia moksleiviams geriau suprasti tikrojo pasaulio sąvokas. Patirtinis mokymasis leidžia moksleiviams savarankiškai rasti unikalius ir kūrybiškus sprendimus.

 

 

 

Smagus ugdymas . STEAM pamokos yra įdomios ir įtraukiančios, todėl vaikai labiau nori mokytis. Moksleiviams, kuriems sunku suprasti matematikos ar gamtos mokslus, smagi veikla gali padėti lengviau suprasti  informaciją. Tokios pamokos leidžia moksleiviams tapti aktyviais veikėjais.

Bendradarbiavimo ir bendravimo įgūdžių ugdymas . STEAM pamokos komandinio darbo metu padeda moksleiviams įgyti bendradarbiavimo ir bendravimo įgūdžių.  Dažniausiai užsiėmimuose moksleiviai turi dirbti grupėse ir kartu rasti sprendimus. Grupinės veiklos metu moksleiviai gali išmokti, kaip pasidalinti darbą, bendrauti su kiekvienu komandos nariu ir išnaudoti kiekvieno nario savybes.

Kontaktai

Giliuko laboratorija| UAB „Edugilė”

Įm.k. 305888401

Adresas: Dirkliškių g.22, Vilnius

Vadovė: Neringa Banevičienė

+37060639186

giliukolab@gmail.com

Stovyklos

Apie stovyklą

    Esi smalsus ir žingeidus? Nori atskleisti gamtos paslaptis? Mėgsti cheminius bandymus ir eksperimentus? O gal tau patinka konstruoti? Jei į visus šiuos klausimus atsakei – TAIP! Tuomet ši stovykla kaip tik TAU!

Būrelis

STEAM BŪRELIS

„Giliuko laboratorija“ – mokslinis būrelis skirtas 2-4 klasių mokiniams. STEAM neformalaus ugdymo programą sudaro įvairios temos, kurios išdėstomos per tris mokslo metus. Programa aprėpia gamtos mokslus, matematiką, technologijas, inžineriją ir meną. Tai yra visas STEAM  kompleksas. Per vieną mėnesį mokiniai paliečia visas sritis. Visos temos papildo mokykloje mokomų dalykų turinį.  Tad šis būrelis ne tik pramoga, bet ir smagus pamokų tęstinumas.

 

Užrašai

Daugiau

Edukacijos

Edukacijos

     Edukacijos parengtos remiantis bendrosiomis ugdymo programomis, todėl jos yra skirtos mokykloms, stovykloms ir mokslo renginiams. Kai kurias edukacijas galima apmokėti Kultūros paso lėšomis.

Galerija

Daugiau

Naujienos

Registracija

Klaida: Kontaktų forma nerasta.