Konkurso – konferencijos „STEAM virusas“ baigiamasis etapas

Konkurso – konferencijos „STEAM virusas“ baigiamasis etapas

Kovo 22-ąją „Ąžuolyno“ progimnazijoje įvyko pradinių klasių mokinių mokslinės konferencijos-konkurso „STEAM virusas“ trečiasis etapas ir paaiškėjo nugalėtojai.
Mokinių konferencijoje 12 į šį etapą patekusių vaikų pademonstravo išradimą ir papasakojo, kaip jį kūrė, kokias medžiagas naudojo. Nemažai darbų buvo kurta iš konstruktorių, kurie valdomi kompiuteriu ar išmaniaisiais įrenginiais. Siekiant valdyti sukurtą modelį, vaikai turėjo pasitelkti ne tik inžinerijos žinias, bet ir programavimą. Taip pat buvo nemažai darbų, kurie veikė hidrauliniu ar elektros variklių principu. Kiti dalyviai nustebino išradingumu, nes kūrė modelius iš antrinių žaliavų, senų nenaudojamų ar sulūžusių žaislų.
Pirmąją vietą užėmė savaime besisupančią lovelę kūdikiams sukonstravęs trečios klasės mokinys Adomas Skaudžius iš Vilniaus „Žiburio“ pradinės mokyklos.
Antrąją vietą užėmė robotą sukūręs pirmos klasės mokinys Mantas Želvys iš Kybartų „Saulės“ progimnazijos. Šiam išradimui panaudotas kartonas, seni žaislai (mašinėlė, valdoma pulteliu ir kt.), aliuminio folija, baterijos, lemputės, lipni juosta, laidai. Robotas gali judėti, šviečia jo akys ir pilvas, skamba melodija.
Trečiąją vietą laimėjo Vilniaus „Karalienės Mortos“ mokyklos pirmos Pater Patriae Mikalojaus Radvilos Juodojo klasės mokiniai. Vaikai sukūrė eko vandens filtrą, kuris skirtas valyti panaudotą, nešvarų vandenį. Įpiltas nešvarus vanduo prateka pro skirtingus akmens, smėlio, anglies, popieriaus ir medžiagos filtrus. Po šio filtravimo proceso ištekėjęs vanduo tampa daug švaresnis. Tokiu būdu išvalytas vanduo dar kartą gali būti naudojamas mokyklos patalpų ir daiktų valymui, eksperimentams, žaidimams, gėlių laistymui ar rankų plovimui po kūrybinių darbų.

Visi nugalėtojai buvo apdovanoti vertingais partnerių ir rėmėjų prizais. Iniciatyvą palaikė Vilniaus miesto savivaldybė bei prekybos tinklas „Norfa“, kurių dėka dalyviai buvo apdovanoti vertingais prizais.

Apie mus rašo:

https://www.delfi.lt/partnerio-turinys/naujienos/sie-pradinukai-nusluostytu-nosi-ir-daznam-suaugusiam-kure-ir-robotus-ir-vandens-valymo-filtrus.d?id=80721189