Vasaros stovykla “Apkeliauk Lietuvą traukiniu”

 

Apie stovyklą

Kviečiame į pilną nuotykių dienos stovyklą „Apkeliauk Lietuvą traukiniu“. Tavęs laukia išvykos į skirtingus Lietuvos regionus, intriguojančios edukacijos, žygiai, žaidimai, tautinio paveldo senovinių patiekalų degustacijos.

Kiekvieną dieną susitiksime Vilniaus traukinių stotyje, aptarsime dienos planą ir pasileisime į nepamirštamus nuotykius.

Stovyklos dienotvarkė

7:30 – 9:00 Vaikų atvykimas į Vilniaus geležinkelio stotį (Vilniaus geležinkelio stoties konferencijų salę).

Išvykos traukiniu pagal numatytus maršrutus.

17:00 -18:00 Grįžimas į Vilniaus geležinkelio stotį*.

*Išvykimas iš Vilniaus ir grįžimas atgal priklausys nuo traukinių tvarkaraščio.

VIETA: Vilniaus geležinkelio stotis

LAIKAS: 2020 birželio 29 – liepos 3, 7:30 – 18:00

DALYVIŲ AMŽIUS: 8-12 m.

MAITINIMAS: Pietūs ir kelionės lauknešėlis. Rekomenduojame į kelionę papildomai įsidėti vandens ir užkandžių.

KAINA: 180 eurų

 

 

 

Kelionių maršrutai*

1 diena: Vilnius – Žasliai

Žaslių miestelį ne be reikalo daugelis neformaliai vadina mažaisiais Trakais, nes miestelis yra apsuptas trijų ežerų.  Vis dėl to vien nuostabiais Žaslių ežerais neapsiribosime ir nepatingėsime apsidairyti po patį miestelį – o čia tikrai yra ką pamatyti. Aplankysime miestelio aikštę, kur dar visai neseniai buvo filmuotas filmas “Tadas Blinda”,  pasidairysime po  gaisrinės patalpas, įkopsime į Žaslių piliaknį ir apžiūrėsime šv. Jurgio bažnyčią. O Žaslių tradicinių amatų centre pabandysime savomis rankomis išsikepti skanų šakotį. Po smagių pramogų keliautojai pasivaišins žaslietišku kugeliu.

Tikimės, kad vasara nepagailės saulės spindulių bei šilumos ir leis pasidžiaugti vandens teikiamais malonumais.

2 diena: Vilnius – Ignalina

Keliaukime po gražų Lietuvos regioną, kur tyvuliuoja ežerai, nepailsdami čiurlena upeliai, o jiems savo ošimu pritaria šimtamečiai miškai. Poilsiausime Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje, prie Sravinaičio ežero. Aplankysime XVII a. vandens malūną su vandens kriokliais, Ginučių piliakalnį, Ladakalnį, Senovinės bitininkystės muziejų ir kitus Ignalinos rajono gražiausius gamtovaizdžius.

Šalia esančios sodybos šeimininkai suorganizuos edukacinę žuvienės virimo programą. Vaikai kartu su šeimininku virs žuvienę pagal šimtametes Rytų Aukštaitijos krašto žvejų tradicijas. O kas nemėgsta žuvienės, galės sočiai prisivalgyti aukštaitiškų blynų.

3 diena: Vilnius – Marcinkonys

Šį kartą keliausime į Dzūkijos kraštą ir aplankysime Marcinkonių kaimą. Šis kaimas yra įsikūręs Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje , todėl žygiuodami pažintiniais takais galėsime pasigrožėti ypatingais gamtos vaizdais. Sudalyvausime Dzūkijos nacionalinio parko mokyklos edukacinėje pamokoje “Visada žalia pušis”. Stebėsime ir tirsime skirtingo amžiaus pušis, kankorėžius

Marcinkonyse aplankysime  etnografinį muziejų – sodybą ir sužinosime kaip senovėje gyveno mūsų senoliai. O, kad pilvas neurzgtų ir būtų ramus,  kepsime bulvines bandas.  Radę laisvą minutę būtinai pažaisime ir pašėlsime Dzūkijos laukuose.

 4 diena: Vilnius – Varėna.

Netradicinė kelionė traukiniu: Vilnius – Varėna.  Čia mus pasitiks Grikucio sodybos šeimininkai. Iki sodybos keliausime  pėsčiomis apie 0,5 km per seną gatvinį Pamerkių kaimą.

Sodyboje vaišinsimės grikių žiedų arbata, pyragu su bruknių uogiene. Susipažinsime su senoviniais darbo įrankiais Dzūkijoje.  Spragilais kulsime grikius, vėtysime grūdus, malsime su senovinėmis girnomis,sijosime miltus, maišysime tešlą, kepsime ir ragausime grikinius blynus. Mušime sviestą senovine „buikele“ ir čia pat ragausime. Po visų darbų gardžiuosimės kvapnia sriuba, virta dideliame katile lauke ant laužo. Sodyboje mūsų lauks ir smagūs žaidimai.

5 diena: Vilnius – Trakai. 

Trakai – viena labiausiai lankomų vietų šalies kultūrinio turizmo žemėlapyje, nes tiek daug vertybių vienoje teritorijoje Lietuvoje vargu, ar galima kur rasti. Todėl šio miesto neaplenksime ir mes. Aplankysime legendinę Lietuvos valdovų rezidenciją, paganysime akis po mėlynuojančius ežerų vandenis ir vaizdingas pakrantes, pasivakščiosime po miestą ir aplankysime įdomiausius objektus bei sužinosime jų istoriją. O kai pilvai primins apie save, užsuksime pas trakietę karaimę į svečius ir pagal jos šeimos autentišką receptą mokysimės kepti kibinus. Pačių rankomis gamintas maistas pats skaniausias.

 

 * Stovyklos organizatoriai gali pakoreguoti kelionių maršrutus ir veiklas.