Vasaros stovykla “Apkeliauk Lietuvą traukiniu!”

 

Apie stovyklą

Ei, keliautojai, ar kuprines jau pasiruošėte? Mes – taip! Kviečiame prisijungti ir Jus į nepakartojamą, vienintelę ir pilną nuotykių stovyklą “Apkeliauk Lietuvą traukiniu”! Tavęs laukia išvykos į skirtingus Lietuvos regionus, intriguojančios edukacijos, žygiai, žaidimai, tautinio paveldo senovinių patiekalų degustacijos. Kiekvieną dieną susitiksime Vilniaus traukinių stotyje, aptarsime dienos planą ir pasileisime į nepamirštamus nuotykius.

Praeitą vasarą apkeliavome net penkis skirtingus miestelius bei kaimus.  Aplankėme ne vieną svetingą šeimininką, paragavome skaniausių lietuviškų patiekalų, išsimaudėme ne tik keliuose ežeruose, bet ir upėse, iš Varėnos rajono miškų parsivežėme grybų, o kai kas net ir titnago kelis kilogramus. Visos stovyklos dienos prabėgo lyg viena puiki akimirka.

Šią vasarą laukia taip pat įdomūs kelionių maršrutai, edukacijos, pažintys ir veiklos. Aplankysime Ignaliną, Žaslius,  užsuksime į Trakus, trauksime į Dzūkijos kraštus ir patirsime gausybę nepamirštamų nuotykių.

Įsimesk į kuprinę gerą nuotaiką, džiaugsmą, sėkmę ir pirmyn į kelionę!

Stovyklos maršrutų aprašymai

10 d. Pamerkiai

Netradicinė kelionė traukiniu: Vilnius – Pamerkiai.  Čia mus pasitiks Grikucio sodybos šeimininkai. Iki sodybos keliausime  pėsčiomis apie 0,5 km per seną gatvinį Pamerkių kaimą.

Sodyboje vaišinsimės grikių žiedų arbata, pyragu su bruknių uogiene. Susipažinsime su senoviniais darbo įrankiais Dzūkijoje.  Spragilais kulsime grikius, vėtysime grūdus, malsime su senovinėmis girnomis, sijosime miltus, maišysime tešlą, kepsime ir ragausime grikinius blynus. Mušime sviestą senovine „buikele“ ir čia pat ragausime. Po visų darbų gardžiuosimės kvapnia sriuba, virta dideliame katile lauke ant laužo. Sodyboje mūsų lauks ir smagūs žaidimai.

11 d. Ignalina

Keliausime į Palūšės kaimą Ignalinos rajone. Palūšėje ekskursiją pradėsime nuo apsilankymo Nacionalinio parko lankytojų centre. Čia susipažinsime su parku ir Palūšės istorija. Aplankysime Palūšės bažnyčią – vieną iš seniausių ir gražiausių medinių bažnyčių Lietuvoje. Pasivaikščiosime Lūšio ežero pakrante, kurioje 14 skulptūrų, pasakojančių gražias šio krašto legendas. Sudalyvausime edukacinėje programoje „Iš kur, iš kur tos spalvos“. Keliaudami Botanikos taku sužinosime, kas augalų lapus nudažo žalia spalva, o žiedams ir vaisiams dovanoja daug spalvų. Kodėl atėjus rudeniui lapai ima gelsti ir rausti, ir kur dingsta vasaros žalumas? Kam augalams reikalingos spalvos? Pabuvosime gamtos dailės studijoje, kurioje piešime be teptuko ir dažų, arba pasidarysime suvenyrą, kad ilgiau prisimintume pamokėlę gamtoje.

O po visų pasivaikščiojimų ir pramogų mūsų lauks skanūs pietūs restorane “Palūšės kopa”.

12 d. Marcinkonys

Šį kartą keliausime į Dzūkijos kraštą ir aplankysime Marcinkonių kaimą. Šis kaimas yra įsikūręs Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje , todėl žygiuodami pažintiniais takais galėsime pasigrožėti ypatingais gamtos vaizdais. Sudalyvausime Dzūkijos nacionalinio parko mokyklos edukacinėje pamokoje. Stebėsime ir tirsime skirtingo amžiaus pušis, kankorėžius, žygiusime miškais.

Marcinkonyse aplankysime  etnografinį muziejų – sodybą ir sužinosime kaip senovėje gyveno mūsų senoliai. O, kad pilvas neurzgztų ir būtų ramus,  kepsime bulvines bandas.  Radę laisvą minutę būtinai pažaisime ir pašėlsime Dzūkijos apylinkėse.

13 d. Trakai

Trakai – viena labiausiai lankomų vietų šalies kultūrinio turizmo žemėlapyje, nes tiek daug vertybių vienoje teritorijoje Lietuvoje vargu, ar galima kur rasti. Todėl šio miesto neaplenksime ir mes. Nuo autobusų stoties mus pasitiks apžvalginis traukinukas. Pasileisime maršrutu Trakai – Užutrakis. Aplankysime legendinę Lietuvos valdovų rezidenciją, paganysime akis po mėlynuojančius ežerų vandenis ir vaizdingas pakrantes, pasivakščiosime po miestą ir aplankysime įdomiausius objektus bei sužinosime jų istoriją.

14 d. Žasliai

Žaslių miestelį ne be reikalo daugelis neformaliai vadina mažaisiais Trakais, nes miestelis yra apsuptas trijų ežerų.  Vis dėl to vien nuostabiais Žaslių ežerais neapsiribosime ir nepatingėsime apsidairyti po patį miestelį – o čia tikrai yra ką pamatyti. Aplankysime miestelio aikštę, kur dar visai neseniai buvo filmuotas filmas “Tadas Blinda”,  pasidairysime po  gaisrinės patalpas, įkopsime į Žaslių piliakalnį ir apžiūrėsime Šv. Jurgio bažnyčią.  Po smagių pramogų keliautojai pasivaišins žaslietišku kugeliu.

Tikimės, kad vasara nepagailės saulės spindulių bei šilumos ir leis pasidžiaugti vandens teikiamais malonumais.

 

Stovyklos dienotvarkė

7:30 – 10:00 Vaikų atvykimas į Vilniaus geležinkelio stotį (Vilniaus geležinkelio stoties konferencijų salę).

Išvykos traukiniu pagal numatytus maršrutus.

17:00 -19:00 Grįžimas į Vilniaus geležinkelio stotį*.

*Išvykimas iš Vilniaus ir grįžimas atgal priklausys nuo traukinių tvarkaraščio.

VIETA: Vilniaus geležinkelio stotis

LAIKAS: 2023 liepos 10 – 14 d., 7:30 – 18:00

DALYVIŲ AMŽIUS: 7-12 m.

MAITINIMAS: Pietūs ir kelionės lauknešėlis. Rekomenduojame į kelionę papildomai įsidėti vandens ir užkandžių.

KAINA: 220 eurų